Skoda Superb czwartej generacji stała się jeszcze bardziej elegancka, zapadająca w pamięć i dynamiczna. Model zachwyca opływowym designem, odważnymi kształtami, czystymi liniami i nowym, kryształowym światłem. Jest dłuższa i wyższa, zapewnia więcej miejsca i oferuje wiele elementów Simply Clever, czyli praktycznych innowacji, które zwiększają komfort kierowcy i pasażera. Wnętrze zostało przeprojektowane, z wyraźnym naciskiem na kierowcę i optymalne wrażenia użytkownika. Ponadto zwiększyła się przestrzeń dostępna zarówno dla podróżujących, jak i na bagaż.

Nowoczesne rozwiązania

Nowy model ma teraz zupełnie nową architekturę, która umiejętnie łączy sterowanie ręczne i cyfrowe. Nowy wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy ma przekątną 10 bądź 13 cala. Na uwagę zasługują wielofunkcyjne pokrętła, umożliwiające sprawny dostęp do wielu funkcji np. do regulacji klimatyzacji. Konsola środkowa ma elegancki i przejrzysty wygląd, ponieważ dźwignia zmiany biegów jest teraz zamontowana na kolumnie kierownicy.

Skoda Superb czwartej generacji dostępna jest z nadwoziem kombi oraz liftback. Będzie można wybrać opcję wykończenia wnętrza (siedem wersji), opcję układu napędowego (sześć wersji), również hybrydowego wariantu podłączenie typu plug-in i odmian 4×4. Osiągalna będzie wersja wyposażenia Laurin & Klement, dzięki której samochód uzyska bogatsze wyposażenie, wyjątkową przestronność, unikalny wystrój kabiny, łączący współczesny design z naciskiem na zrównoważone materiały. Skoda ustawiona na polerowanych 18-calowych alufelgach Belatrix kreuje się na samej górze czeskiej marki.

Wsparcie kierowcy

Nowa Skoda Superb jest wyposażona w wiele nowych lub ulepszonych systemów wspomagających kierowcę. Asystent skrętu i asystent skrzyżowania debiutują w Skodzie Superb. Oprócz znanej już funkcji ochrony pieszych, standardowy system Front Assist wykrywa teraz także rowerzystów. Ponadto Skoda Superb czwartej generacji jest wyposażona w system wspomagania parkowania, monitorowania martwego pola i wspomagania jazdy. Dziesięć poduszek powietrznych, w tym poduszka centralna, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Producent zadbał o komfort podróżowania wprowadzając podgrzewane i wentylowane fotele.

Wnętrze

W Skodzie Superb zwiększono długość i wysokość nadwozia – combi o 40 mm i w hatchbacku o 12 mm. A to spowodowało powstanie większej przestrzeni na nogi i nad głowami. Trzeba przyznać, że zadbano również o dużą pojemność bagażnika w wersji liftback 645 l, czyli wzrost o 20 l, natomiast w combi 690 l i jest więcej aż o 30 l. Ten samochód jest bardzo praktyczny, posiada wiele funkcjonalnych schowków oraz części sterujących.

Co można powiedzieć o materiałach wybranych do wykończenia wnętrza Skody Superb? Jeśli chodzi o tapicerkę drzwi i siedzenia wykorzystano 100% poliester z recyklingu, natomiast skóra została poddana garbowaniu w cyklu przyjaznym dla środowiska. Inne przydatne elementy wyposażenia kabiny to: skrobaczka do lodu umieszczona pod klapką wlewu paliwa oraz praktyczny parasol w drzwiach. Te nowoczesne rozwiązania po raz pierwszy znalazły się w Skodzie i pochodzą z materiałów recyklingowych.

Nadwozie

Nadwozie Skody Superb przedstawia nowy język projektowania o nazwie Modern Solid, dzięki czemu prezentuje się szykownie. Zarówno w wersji liftback i kombi odznacza się pięknymi detalami w ciekawym i unikalnym ciemnym chromie na dyfuzorze, zderzakach a także na osłonie chłodnicy. Natomiast relingi dachowe na kombi mają srebrne wykończenie. Producent zdecydował, że szyba w klapie bagażnika i boczne tylne szyby będą przyciemniane. Dostępnych jest aż 8 odcieni lakieru, wprowadzono 6 nowości kolorystycznych tzn. niemetalizowany biały, metalizowane kolory jasnej szarości, czarnego hebanu, kobaltowego błękitu, karminowej czerwieni oraz mrożonej herbaty w kolorze żółtym.

Skodę Superb czwartej generacji wyróżnia ulepszona aerodynamika nadwozia tzn. niższe współczynniki oporu powietrza liftbacka (0,23) poprawa o 10%, kombi (0,25) poprawa o 15%. A to spowoduje ograniczenie zużycia paliwa. Czym wyróżnia się przód nowej Skody? Ośmiokątną osłoną chłodnicy oraz doskonałymi reflektory LED Matrix II generacji, czyli o 40% więcej strumienia świetlnego niż w przypadku I wersji.

Silniki

Silniki Skody Superb czwartej generacji znakomicie łączą w sobie doskonałą wydajność. Sześć nowoczesnych wariantów silników, bardzo wydajne silniki benzynowe, 1,5 TSI o mocy 150 KM z techniką miękkiej hybrydy, motor 2.0 TSI w wersjach 204 KM i 265 KM. Dwa najnowocześniejsze silniki wysokoprężne dostępne w wersjach 150 i 193 KM. Nowa Skoda we wszystkich wariantach silników będzie wyposażona w automatyczną skrzynię biegów DSG. Najmocniejsze silniki standardowo posiadają w napęd na wszystkie koła. Szósta odmiana napędowa, czyli hybryda plug-in (tylko w kombi), łączy jednostkę 1,5 TSI oraz silnik elektryczny, co daje moc systemową 204 KM i zapewnia zasięg w wersji elektrycznej ponad 100 kilometrów.